FYZIOCVIČENÍ

V průběhu se setkáte s cviky vycházejících z fyzioterapeutických metod a technik jako je DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace), jóga v rehabilitaci, senzomotorika, automobilizační cvičení, relaxace.

Cvičení je zaměřeno na správně držení těla, je vhodné jako kompenzační cvičení např. při jednostranném zatížení, fyzicky náročném  či sedavém zaměstnání. Účastnit se ho mohou i maminky po porodu či pacienti v kompenzovaném stavu po absolvování série individuálního rehabilitačního cvičení, pokud nemají závažné omezení pohybového aparátu. 

Vzhledem k malému počtu účastníků ve skupince probíhá i individuální kontrola cvičení lektorkou. Fyziocvičení  však nenahrazuje individuální fyzioterapii. 

Koná se ve Středisku volného času, Na Nivách 568; 541 01, TRUTNOV, v malém tanečním sálu, 3. patro.  Kurzy začínají od 3.10.2023

Termín: 1. skupina: úterý 18:00-19:00 hod. 

                  2. skupina: úterý 19:00-20:00 hod.

Oba termíny jsou již zaplněny. V případě Vašeho zájmu o další kurz napište, oslovím Vás přednostně při jeho otevření. 

Šatna je přímo před malým tanečním sálem, cenné věci si vezměte s sebou dovnitř. Je to označeno nebo Vás nasměruje paní na recepci.

S sebou: oblečení na cvičení (cvičí se bez obuvi - nejlépe v protiskluzových ponožkách či na boso), ručník, pokud chcete lehkou deku či mikinu na závěrečnou relaxaci, kdo preferujete vlastní podložku na cvičení ( jsou k dispozici universální), pití, malou svačinu.

Cena 130Kč za lekci, doporučuji min. 10 lekcí - 1300 Kč, aby byl znatelný efekt cvičení. Délka  lekce cca 50 min. Na cvičení lze čerpat benefit od většiny zdravotních pojišťoven, popř. příspěvek od zaměstnavatele. 

Pokud máte o cvičení zájem, zašlete, prosím, údaje pro vystavení faktury – jméno, příjmení, adresu, dat. narození, počet lekcí, popř. požadovaný text. 

V případě nepřítomnosti na lekci  prosím omluvu 24 hodin předem, v případě nemoci i ten den ráno. Prosím buďte ohleduplní k ostatním i k sobě a na cvičení nechoďte nachlazené. Následně o možnosti náhrady se domluvíme individuálně.

Přihlášení možné emailem na: fyziocvicenitu@gmail.com, či na tel. +420734151321

Kurz cvičení pro těhotné 2024

Je vhodné pro těhotné od 12. týdne fyziologického těhotenství, o vhodnosti cvičení pro Vás se poraďte se svým gynekologem. 

 Cvičení je vedeno zkušenou fyzioterapeutkou s cílem udržení dobré fyzické  a psychické kondice. Působí jako  prevence bolestivých stavů, otoků a dekondice v průběhu těhotenství.  Je přizpůsobeno aktuálnímu stavu nastávající maminky a týdnu těhotenství. 

Během kurzu se naučíte cviky a úlevové pozice, které lze zařadit do denního režimu těhotné.  Získáte i základní informace o režimových opatřeních a cvičení po porodu. Součástí každé lekce je relaxace. 

Koná se ve Středisku volného času, Na Nivách 568; 541 01, TRUTNOV, v malém tanečním sále.

Kdy: úterý 17 - 18 hod.  ( lekce trvá cca 50 minut)

Cena : 150/lekci, aktuálně probíhají lekce do konce dubna 2024.

(lze čerpat benefit od zdravotních pojištoven)

V rámci kurzu získáte 50% slevu na jednu  konzultaci psychomotorického vývoje vašeho miminka. 

Přihlášení možné emailem na: cviceniprotehotne@gmail.com, či na tel. +420734151321